Hlavní strana

Cestopisy

 Fotogalerie

 Jiné akce

 Odkazy

Kontakty


CESTOPISY

 Vietnam, Laos, Kambodža 2008
  Namibie, Botswana, JAR 2007
  Bulharsko 2006
  Indie 2005
  Ukrajina 2004
  Pobaltí 2003
  Peru, Bolívie, Chile 2002
  Mexiko & Střední Amerika 2002
  USA 2001
  USA 1999
 

 

PRAŽSKÝ MEZINÁRODNÍ MARATHON

 

 

 

 

     Nápad běžet marathon vzniknul někdy před dvěma lety v jedné zlínské hospůdce zvané Kuželna. Nebylo za tím nic jiného, než sázka. Vsadil jsem se Milanem alias ACem o to, kdo bude lepší na marathonu. Původně se mělo běžet už v roce 2006, ale kvůli jisté rodinné akci zvané svatba byl náš heroický výkon o rok odložen.

     Ale letos už nebylo vyhnutí. S tréninkem jsme začali už v zimě, každý podle svých možností. Jak se čas běhu blížil, dávky se stupňovaly. Konečně pak nadešel ten dlouho očekávaný den  - 13. květen 2007, kdy jsme se postavili společně se dalšími 4 tisícovkami stejných bláznů na start Pražského mezinárodního marathonu. Počasí vyšlo až moc dobře, neboli bylo pěkné vedro.  Prvních deset km jsme běželi všichni společně ještě  s kamarádem Pólem všichni dohromady, poté kluci trochu zrychlili. Přece jenom měl AC natrénováno daleko víc jak já. Zase si ale stěžoval na bolavé koleno. Já si běžel své tempo. Až do cca 30 km šlo všechno o.k. Dokonce byl i čas na nějakou tu fotku paparazziům včele s Adamem, který přebíhal z místa na místo, aby zachytil tyto jedinečné chvíle.

     Trať vedla historickým centrem Prahy, bylo se na co dívat. Atmosféra byla jak se říká High! Většina běžců byli zahraniční účastníci, zaujal mě například Jorge až z daleké Urugaye.  Po zmiňovaném 30 km se dostavila mírná krize v podobě křečí.  V tu chvíli mi bylo jasné, že Acého už nedoběhnu. Cíl byl však jasný - překonat se a doběhnout do cíle.  Trápil jsem se společně s dalšími stovkami běžců, v posledních kilometrech spíše chodců, ale cíl se pomalu, pomalu blížil. Střídavě chůze, střídavě běh, jinak už to nešlo. Ale konečně už jsem se blížil - Pařížská, Staromák a jsem v čase 4:33:37 v cíli. Je to tam! Dokázal jsem to.

     Zbývá než čestně pogratulovat Acému, který doběhl v solidním čase 4:08:41 a zaslouženě vyhrál sázku. Naše snažení bylo dovršeno. Překonali jsme sami sebe a uběhli 42,195 km!!

                                                                                                                                                                                       ....více fotek  najdete zde....