Banner_left Header_leftHeader_right Banner_right
Hlavní strana
Kontakty
CESTOPISY
CESTOPISY
FOTOS
Kliknutím na název země se dostanete přímo do na vybraný cestopis..
bolivia
Palmyra

SÝRIE JORDÁNSKO 2009

Konečně první pár dní z cestopisu z naší zatím poslední cesty - tentokrát na Blízký východ. Viděli jsme antické ruiny ve pouštní Palmýře, prozkoumali starodávný trh v syrském Allepu, navštívili křižácký hrad Krak de Chevaliers. V Jordánsku jsme okoukli biblické mozaiky v Madábě, vykoupali se v Mrtvém moři, sestoupili do kaňonu v rezervaci Dána. Nemohla chybět návštěva skalního města Petra a nakonec pár dní oddychu u Rudého moře poblíž města Akaba. Damašek a jeho autentický trh jsme si pak nechali úplně nakonec.

USA_Arches

Petrohrad
USA 2001
luang

VIETNAM, LAOS & KAMBODŽA 2008  

Měsíční putování Jihovýchodní Asií s batohem na zádech! Co jsme viděli? Na lodi jsme se projeli po vietnamské zátoce Halong Bay, na motorce pak po horských svazích v okolí Sapy. V Laosu jsme navštívili budhistické chrámy v Luang Prabangu, projeli se na slonovi či loďkou prozkoumali 7km dlouhou jeskyni Kong Lo. Zpět ve Vietnamu nechyběly památky v městě Hue či živá metropole Saigon. Kambodža nám nabídla teplé moře a majestátní kmérské chrámy včele se slavným Angor Watem.

 
 
india_amritsar
 
lev

  NAMIBIE, BOTSWANA & JAR  2007

 Na třítýdenním výletu do Afriky jsme autem z Johannesburgu projeli kousek JAR (navštívili jsme diamantové doly v Kimberley a NP Augrabies), pokračovali jsme do Namibie, přes rozlehlý Fish River Canyon k červeným dunám Sossusvlei, a poté do NP Etosha se spoustou afrických zvířat. Už v Botswaně jsme se projeli na loďce mokoro po deltě řeky Okavango a pluli po řece v NP Chobe. Ze Zimbabwe jsme si pak prohlédli okouzlující Viktoriiny vodopády.

Mexico_palenque
  Bulharsko

BULHARSKO 2006

Dva týdny s batohem po této krásné balkánské zemi. Kombinace hor (Pirin a Rila), měst (Sofia, Plovdiv, Veliko Tarnovo, Varna, Burgas) a moře (Sozopol, Nesebar).

Bulharsko_Rila
  Indie

 INDIE 2005

Měsíční okruh Indií s batohem. Strávili jsme tři dny na velbloudech v Thárské poušti, navštívili pevnosti maharádžů v Jodhpuru a Udaipuru, oddechli si v Mt.Abu či Pushkaru, prohlédli si paláce v  Amritsaru, Jaipuru a Agře (slavný Taj Mahal) a  prošli se kolem posvátné Gangy ve městě Varanasí.

 
  Ukrajina

ZAKARPATSKÁ UKRAJINA 2004

Dva týdny stopování a pochodu krajem loupežníka Nikoly Šuhaje po travnatých poloninách Boržava a Krásná,  návštěva dosud fungujícího solného dolu či výstup na nejvyšší horu Ukrajiny Musalu.

 
  Pobaltí

POBALTÍ,  PETROHRAD & MOSKVA 2003

Tentokrát jsme vyrazili na šest týdnů po Pobaltí. Viděli jsme národní parky v Litvě, lotyšskou Rigu, estonský ostrov Hiiumaa či kouzelný středověký Tallin. K tomu návdavkem den v Helsinkách, nádherné carské paláce a Ermitáž v Petrohradě a Kreml v Moskvě.

 
  Peru

PERU, BOLÍVIE & CHILE 2002

Nezapomenutelné dva měsíce v Jižní Americe. Letěli jsme nad pouštními obrazci u Nazcy, obdivovali Incké stavby v Cuzcu a na Machu Picchu, plavili se po jezeře Titicaca, obdivovali faunu a flóru bolívijské džungle, přejeli solnou pláň Uyuni a projeli se na kole pouští Atacama v Chile.

 
  Stredni_Amerika

MEXIKO & CENTRÁLNÍ AMERIKA 2002

Dvouměsíční putování Mexikem, památky Aztéků, Zapoteků v centrálním Mexiku, stavby Mayů na Yuacatánu, tradiční trh v Guatemale, karibský karneval v Hondurasu, ostrov Ometepe v Nicaragui, výstup na nejvyšší horu Kostariky Chirripó a mnoho dalších zážitků na čtyřměsíčním putování Centrální Amerikou.

 
  Usa01

USA 2001-2002

Osmiměsíční, především pracovní pobyt ve Spojených státech, zpestřený návštěvou zimních Olympijských her v Salt Lake City či cestováním po Coloradu, Arizoně a Novém Mexiku.

 
  Usa99

USA 1999

Čtyřměsíční prázdninový pracovní pobyt v Ohiu s následným cestováním z východu na západ (Niagara Falls, Chicago, Mount Rushmore, Rocky Mountains, Arches, Bryce Canyon, Zion, Grand Canyon, Las Vegas, Yosemity, San Francisco, Los Angeles, New York)